FranchiseTürkiye® kendi alanında başarılı olmuş, özgün iş modeli kurarak markalaşma potansiyeli olan veya markalaşmış firmaların franchise oluşturması/geliştirmesi ve bu markaların franchise ağına sahip olmaları konusunda yerli ve uluslararası firmalara danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Değer yaratmış, yüksek büyüme potansiyeline sahip veya güçlü markalarla çalışma ilkelerini benimseyen FranchiseTürkiye® her geçen gün portföyündeki markaların iş modellerini geliştirmekte, tanınırlığını artırmakta ve piyasa değerini yükseltmektedir.

FranchiseTürkiye® danışmanlık hizmeti vermiş olduğu markaların sahiplerinin ve bu markalara franchise sistemi dahilinde yatırım yapan şirketlerin başarılı olabilmesi için titizlikle çalışmaktadır.

YED FT- Franchise Türkiye Danışmanlık Hizmetleri ve Ticaret 2005 yılından beri var olan e-ticaret ve internet mağazacılığı ticari faaliyetlerine 2016 yılı başında FranchiseTürkiye® markası ile franchise danışmanlık hizmetlerini de dahil etmiştir.

Kendi alanında Türkiye’de ve yurtdışında kariyer sahibi, tecrübeli danışmanlar ile çalışmayı prensip edinen FranchiseTürkiye® kısa sürede kurumsal yapısını oluşturmuştur. Türkiye ve Balkan ülkelerinde kendi temsilcilikleri vasıtasıyla hizmet verirken Almanya ve İngiltere’de iş ortaklığı modeli ile faaliyet yürütmektedir.

FranchiseTürkiye® franchise sisteminin uzun yıllardır en etkin uygulandığı Avrupa ve Amerika piyasasında tecrübe edinmiş danışmanlarla çalışmaktadır. Yurtdışı tecrübelerini Türkiye’nin piyasa şartlarını da göz önüne alarak iş modeline uyarlamaktadır ve buna dayanarak franchise stratejisi geliştirmektedir.

FranchiseTürkiye® marka hak sahibine (franchisor) ve franchise yatırımcısına (franchisee) Marka geliştirme, İş modeli oluşturma, Marka sahibi ve yatırımcıları buluşturma, Sektör ve marka eşleme, Yatırım planı oluşturma, Pazar araştırmaları, Alternatif markalar üzerinde analiz, Pazarlama ve reklam stratejileri belirleme, Fuar ve tanıtım programları organizasyonu, Franchise anlaşması düzenleme, Uzun vadeli eğitim programları organizasyonu, Sürekli gelişim için araştırma, Ticari ve hukuki danışmanlık, Uluslararası franchise oluşturma/geliştirme hizmetleri sunmaktadır.